Екологи б’ють на сполох: використання нафтакоксу на ТЕС і ТЕЦ спровокує сильне забруднення повітря

09Жов

Спалювання нафтового коксу на ТЕЦ і ТЕС для виробництва електроенергії призводить до тяжких забруднень навколишнього середовища. Про це попереджає експерт центру екологічних ініціатив “Екодім” Олег Савицький, – повідомляє “Обозреватель”.

Як приклад еколог привів наслідки спалювання цього виду палива на ТЕЦ при  Кременчуцькому НПЗ.

“Нафтовий кокс вже спалювали на ТЕЦ при Кременчуцькому НПЗ, і дослідження показали, що через це дуже сильне забруднення важкими металами пішло в околиці. Ті поля, на які потім випадає це все, стають непридатними для виробництва нормальної якісної агропродукції і вони стають токсичними “, – сказав Савицький.

Як зазначив еколог, при спалюванні нафтакоксу в атмосферу викидається більше сірки і ванадію. “Найбільший ризик – це саме ванадій, ті метали, які використовуються в каталізаторах в нафтопереробному обладнанні”.

У свою чергу, представник “Товариства охорони природи Кременчука” Олег Гапона повідомив, що дані екологів підтверджують і результати екологічної експертизи. “В минулому році, коли це все почалося, а саме люди почали скаржитися, приїжджали з інституту імені Марзєєва і провели дослідження, що виявили накопичення на грунті саме ванадію. У порівнянні з 2012 зміст ванадію виріс в 108 раз “, – сказав він.

Результати дослідження говорять про те, що з кожним роком рівень забруднення атмосфери в Кременчуці зростає: викиди оксиду вуглецю зросли в 116 раз, ванадію – в 185 разів, оксиду азоту – в 10 разів, діоксиду сірки – в 68 разів. У зв’язку з цим екологи пропонують провести державну екологічну експертизу.

Як заявив народний депутат України, голова “вугільного” підкомітету комітету з ПЕК Верховної Ради України Михайло Бондар, нафтакокс, який планують спалювати на Слов’янській ТЕС, має в своєму складі високу частку сірки і ванадію, що загрожує здоров’ю місцевих жителів і співробітників станції. При цьому “Донбасенерго” до цього часу не подало заявку в Міністерство на отримання обов’язкового дозволу на спалювання нафтакоксу і проходження процедури з оцінки його впливу на навколишнє середовище. Екологи стверджують, що оцінка впливу на навколишнє середовище – процедура не швидка і займає до півроку. При цьому нафтакокс вже доставлений на ТЕС і “Донбасенерго” планує вже в цьому опалювальному сезоні його спалювати разом з вугіллям.

Share it on :

LEAVE COMMENT