Мешканці Бродівщини виступили проти будівництва хутряної ферми в районі

30Жов

Нещодавно стало відомо про план будівництва наймасштабнішої норкової ферми в Україні у селах Лешнів та Язлівчик Бродівського району Львівської області. Данський бізнесмен запланував тут будівництво комплексу, розрахованого на 300 000 норок.

Місцеві мешканці виступили проти будівництва та вже у вівторок, 30 жовтня 2018 року, у селі Язлівчик провели перші громадські слухання.

За попередньою інформацією, інвестором норкових ферм є громадянин Данії Крістіан Расмуссен. На слухання прийшов представник інвестора, відповіді якого не задовольнили мешканців Львівщини.

Відтак, жителі сіл Лешнів, Язлівчик, Клекотів та Конюшків побоюються екологічної катастрофи та збільшення різноманітних хворіб і алергічних реакцій на хутро. У зв’язку з цим, створюється відповідальна група, яка має зібрати підписи для заборони будівництва ферми на території Бродівського району.

За даними розробленого звіту з оцінки впливу на довкілля випливає, що господарство буде розташоване на землях Язлівецької сільради, а відстань до найближчого будинку від фермерського господарства становитиме 680 метрів.

“Світовий банк відносить хутрове виробництво до п’ятірки найгірших виробництв з точки зору забруднення довкілля важкими токсичними металами. Станом на сьогодні, 13 європейських країн прийняли законодавчу заборону хутрового виробництва: Великобританія, Австрія, Чехія, Німеччина, Нідерланди, Хорватія, Швейцарія, Сербія, Словенія, Македонія, Люксембург, Боснія та Герцеговина, Бельгія”, – наголосили в ГО “Єдина планета”.

Триває процес заборони в Данії, Норвегії, Латвії, Швеції та інших країнах.

За даними ЄДР, компанії ТзОВ “УА Хутро 1” (“UA FURS 1” LLC) та ТзОВ “УА Хутро 2” (“UA FURS 2” LLC) зареєстровані у Львові по вул. Бандери, 6. Засновником є данська компанія “Айкон ЮА 2 АПС” та громадянин Данії Медс Крістіан Расмуссен, який є кінцевим бенефіціарним власником.

Керівником обох компаній зазначається Бейзик Андрій Євгенович. ТзОВ “УА Хутро 1” та ТзОВ “УА Хутро 2” зареєстровані у травні 2018 року. Перша компанія будуватиме норкову ферму на 300 тисяч норок у селі Лешнів, а друга – у селі Язлівчик.

Наступі громадські слухання у селі Язлівчик заплановано провести 20 листопада 2018 року. До Мінприроди вже подана інформація про майбутню ферму для належної оцінки її впливу на навколишнє середовище.

Share it on :

LEAVE COMMENT