Українські екологи б’ють на сполох через аномально теплу осінь

29Жов

Вчені-екологи не на жарт схвильовані надмірно теплою осінню 2018 року. Вони закликають виробників жорстко контролювати викиди вуглецю в повітря і не виключають негативного впливу на майбутній урожай сільськогосподарських культур.

“Парниковий ефект на землі посилюється, і розігрівається планета. Наприклад, в Україні за останні 20 років середня температура підвищилася від 0,5 до 1,5 градуса”, – зазначив експерт з питань змін клімату Георгій Веремійчик.

Веремійчик відзначив, що останній раз в цю пору року повітря настільки сильно прогрівався в                1927 році. Українці теплої осені дуже раді, однак екологи захоплення не поділяють. Вони не сумніваються, що через викиди парникових газів температура повітря щорічно буде тільки збільшуватися. І якщо для людей спекотний жовтень приємний, то рослини від такої аномалії страждають.

За словами екологів, в Запоріжжі несподівано зацвіли яблуні. Такі природні явища нашкодять врожаю наступного року по причині того, що зацвітуть лише ті квіти, що не розпустилися на сьогоднішній день.

Збій біоритму рослини, ймовірно, вплине на врожай влітку 2019 року або може навіть призвести до загибелі дерева. А в Чернігові вже вдруге розцвіли каштани. Біологи стурбовані адже це може бути ознакою ураження каштановою міллю.

“Ті нирки, які закладаються восени, вони набагато слабкіше, підмерзають, і, фактично, ми вже будемо бачити або напівмертве дерево, або ослаблене, або дерево, яке з часом загине”, – підкреслив завідувач кафедри екології та охорони природи Юрій Карпенко.

А ось синоптики більш прагматичні і не бачать критичних змін в кліматі України. “Україна належить до помірно-континентального клімату. Очевидно, з якимись коливаннями чи короткими синоптичними періодами, але щоб змінився клімат глобально – то про це не варто поки що говорити”, – стверджує синоптик Наталія Діденко.

Share it on :

LEAVE COMMENT