ОЧИСТКА ВОДИ

ОЧИСТКА ВОДИ

,

У Маріуполі запустили установку по очищення питної води

У Маріуполі запущена експериментальна установка по очищенню води, яка повинна вирішити проблему питної води міста. Пов’язано це з частими ушкодженнями Південно-донбаського водоводу, який протягом багатьох років був основною водною артерією міста, і пошуками альтернативних джерел водопостачання. Місцем передпроектних випробувань стала фільтрувальна станція Старокримського водосховища. Запустили установку посол США в Україні Марі Йованович, міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш, представники міської влади, компаній-розробників з США і Голландії, а також українські фахівці.
Експериментальна установка, яка запущена 25 жовтня 2018 року в Маріуполі, не має аналогів в Україні. Вона призначена для очищення і опріснення води. Така система широко застосовується в Сінгапурі, в Сполучених Штатах Америки, і як стверджують розробники, набирає популярності у всьому світі.
Вона працює за технологією реверсного електродіалізу води, як більш економічна і екологічна в порівнянні з методом зворотного осмосу. Як кажуть фахівці, подібна установка здатна фільтрувати воду з будь-яких джерел, аж до очищення шахтних вод і опріснення морської води. Якість води в установці задається автоматично.
Маріуполь вже більше двох років шукає способи постачання якісної питної води, неодноразово така система очищення згадувалася на презентаціях проектів з водопостачання міста.
Сьогодні запущений її пілотний проект. Маріуполь став першим містом в Україні, де випробовують нову технологію очистки води.
«Ми знаємо, що в Маріуполі місцеві джерела води містять солей в три рази більше допустимого. Для пілотних випробувань була обрана більш економічна і більш екологічна технологія іонного електродіалізу. Вона має ряд переваг у порівнянні зі зворотним осмосом і вже широко використовується у всьому світі», – говорить представник американської компанії-розробника EVOQUA Сергій Малишко.
Посол США в Україні Марі Йованович зазначила, що про проблеми Донбасу в питаннях водопостачання зараз стурбовані всі місії, що працюють в Україні. Вона сказала, що тільки усвідомивши проблему, можна знайти рішення і була задоволена, що реалізація проекту увійшла вже в фазу випробувань.
«Через посольство, через діяльність Курта Волкера, через наше представництво в ОБСЄ ми постійно нагадуємо про гуманітарні проблеми на Донбасі, зокрема в питаннях поставок питної води. Дуже важливо усвідомлювати проблему. Розуміння її створює можливості її рішення, так як страждають люди по обидва боки конфлікту », – сказала Марі Йованович.
У майбутньому за такою ж технологією планується створити фільтрувальні станції. «Якщо цей пілотний проект і далі зарекомендує себе найкращим чином, то ці технології будуть розвиватися по всій території, і не тільки на сході України. Ми будемо говорити про те, що передові технології повинні бути по всій країні », – сказав Вадим Черниш.
Випробування установки триватимуть до листопада, технічний супровід на час випробувань буде здійснювати компанія «Гідротехінжиніринг» з Дніпра – український партнер американських розробників.
Дані отримані в результаті дослідження ляжуть в основу проекту зі створення стаціонарної очисної станції, потужності якої будуть в тисячі разів більше. Для порівняння зараз експериментальна установка здатна очистити 72 кубометра води на добу, а стаціонарна повинна працювати на 150 000 кубів води – така потреба Маріуполя.
Про ціну проекту ніхто з присутніх не згадував, але, судячи з того, що всі присутні говорили про політичну волю в прийнятті рішення по будівництву стаціонарної установки, проект буде недешевий і зажадає державних гарантій.

Share it on :

LEAVE COMMENT

Featured Causes
Best Donors
Successful Projects