ЕЛЕКТРОМОБІЛІ

ЕЛЕКТРОМОБІЛІ

,

Українці пересідають на електрокари

 

Українці все частіше вибирають «зелені» авто замість традиційного автотранспорту. У минулому році продажі електрокарів виросли удвічі, і в цьому році продовжують рухатися по висхідній траєкторії.

Електромобіль – екологічний і економічний вид транспорту. Він зручний у використанні, не забруднює повітря шкідливими викидами і не створює шум. За даними МВС, станом на 01 червня 2018 року в Україні було зареєстровано 7871 електромобіль. Найбільше електромобілів у великих містах – Києві, Одесі, Харкові, Дніпре і в Київській області. В цілому, за даними Міністерства інфраструктури, щодня 20 українців купують електромобіль. Тільки за перше півріччя 2018 року в Україні було придбано в 1,4 рази більше екоавтомобілей, ніж за весь 2017 рік.

Нагадаємо, в 2015 році Президент України схвалив законодавчі зміни, які скасували ввізне мито на електромобілі. А в минулому році Верховна Рада дозволила купувати електрокари взагалі без всяких податків протягом 2018 року. Не потрібно платити ПДВ (20% вартості) і акцизний збір (109 євро). Все це, зазначають експерти, створило умови для зменшення ціни на електромобілі на 17% в 2017 році.

У минулому році в Міністерстві інфраструктури анонсували 15-річну стратегію розвитку електротранспорту в Україні, яка серед іншого передбачає і власне виробництво електромобілів. «Перший етап буде присвячений активізації ринку, скасування мит і ПДВ щодо імпорту електричних транспортних засобів і зарядних станцій. Ця стадія розрахована на п’ять років. На другому етапі, який розрахований на десять років, ми сподіваємося налагодити виробництво електромобілів в Україні, – розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян. – І третій, п’ятнадцятирічний етап, передбачає стимулювання локалізації виробництва електричних транспортних засобів, компонентів та обладнання».

На сьогодні в парламенті зареєстровано два законопроекти, які повинні зменшити податковий тиск на імпортерів і виробників електромобілів і деталей до них. Зокрема, серед пропозицій – на      15 років звільнити від податків підприємства, які видобувають і продають літій, виробляють і продають літіє-іонні акумулятори, виробляють і продають зарядні станції, продають електрокари, електробуси або електровантажівки.

За словами першого віце-прем’єр міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, виробляти електромобілі в Україні в чотири рази вигідніше, ніж, наприклад, в Німеччині. Наша держава цікаво інвесторам своїми ресурсами, близькістю до Європи і умовами збуту. Адже в рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна може експортувати електромобілі в Європу без мит. Власне, в червні цього року найбільший виробник електротранспорту і літієвих батарей компанія BYD вже заявила, що розглядає Україну як майданчик для виробництва.

Експерти відзначають, що електромобілі – це не тільки альтернативний та екологічний вид транспорту, але і елемент енергоефективності та енергонезалежності держави. За оцінками фахівців, до 2040 року авто з низьким рівнем викидів становитимуть половину продажів в світі. З огляду на те, що наявні заводи вже зараз не встигають із замовленнями, Україна має хороші шанси стати однією з країн, де створюють електротранспорт

Share it on :

LEAVE COMMENT

Featured Causes
Best Donors
Successful Projects